створити безкоштовно

Клієнти, прибуток, контроль і аналіз: як працюють успішні керівники Уанету

Команда Бітрікс24
11 грудня 2015
Оновлена: 24 грудня 2018
Існує твердження, що чим більше працювати, тим більше можна отримати. Ми вирішили дізнатися, як працюють успішні керівники Уанету із різних сфер бізнесу. Чи правда, що більшу частину свого життя вони присвячують роботі й забувають про особисте життя, як вони ставляться до трудоголізму і у чому секрет їхньої активності після напруженого графіка роботи, наскільки часто ходять у відпустку і як заохочують своїх співробітників за перепрацьовані години. Своїми лайфхаками поділилися Юлія Шилова (LeBoutique), Дмитро Суслов (1С-Бітрікс), Олександр Колб (Promodo), Євген Шевченко (UaMaster) і Даніель Тонкопій (DelFast).

Даніель Тонкопій, керівник і співзасновник стартапу DelFast

Я вважаю, що трудоголізм - це нормальний стан, якщо хочеш перемогти на ринку. Той, хто придумав формулу, що працювати треба «не 12 годин на день, а головою», свої перші 10-15 років все-таки працював по 12 годин на день. Мій секрет активності дуже простий: алкоголь не п'ю, нічого не курю, м'ясо не їм. За алкоголь, або, наприклад, за енергетичні напої організму доводиться повертати занадто великий кредит. Тому я дотримуюся виключно «чистих» методів: свіже повітря, спорт, спілкування з дівчатами.

Якщо людина повноцінно відпочиває кожен день, то відпустка не так вже й необхідна. Найбільший працелюб у людському організмі - серце. Працює без перерви 70 років. Його секрет у тому, що воно працює стільки ж, скільки відпочиває. Удар-відпочинок, удар-відпочинок, і так 60 разів на хвилину. А взагалі, бути підприємцем - це повна свобода! Хочеш - працюєш у відпустці, хочеш - взагалі у відпустку не йдеш!

Рекордів по годинам і дням не ставив, але відпочивати все ж таки необхідно. Таких принципів притримуюсь і щодо своїх співробітників. Хто хоче заробляти більше середнього - більше викладається. Найкращий метод заохочення, як показує досвід - це «відсоток від продажів».

de79479bb8c5bcda90773cd3de712952.jpg
Дмитро Суслов, директор українського та білоруського офісів «1С-Бітрікс»

Я дійсно іноді багато працюю і можу робити це у неробочий час: вихідні або святкові дні. Але причина лише в одному - мені подобається моя робота і те, що я роблю. Так що назвемо це не трудоголізмом, а працьовитістю. Це стосується і моїх співробітників. Волію, щоб вони все завжди встигали в робочий час, хоча декілька разів на рік у нас все ж таки трапляються аврали, які вимагають нестандартного робочого дня або особливих зусиль. Але коли людина постійно затримується на роботі, то це говорить або про його занадто велику завантаженість, або про його невміння планувати свій робочий процес - і те, і інше має бути скориговано мною.

Щоб переключитися з робочого настрою на домашній і повністю відновитися, мені достатньо просто прогулянки з собакою після роботи, а іноді проводжу всі вихідні з книгою або перед телевізором.

Раніше роками міг обходитися без відпустки, а зараз вже через 4 місяці починається «нездужання» - накопичена втома і бажання негайної повної зміни середовища. Тому я намагаюся декілька разів на рік (десь 3-4) повноцінно відпочивати. Влітку відгулюю повні два тижні, а інші дні розкидую рівномірно з інтервалом 3-4 місяці. Навіть у розпал робочого сезону я можу взяти одну вихідну п'ятницю, щоб на уїкенд зганяти до Європи і повністю перезавантажитися.

На цій роботі мій максимальний робочий день склав близько 16 годин, а у моєму медичному минулому одного разу я працював три доби поспіль - 72 години. Це було жахливо ... До речі, зовсім недавно ми переїхали в новий офіс і тепер там настільки комфортно, що можна працювати хоч цілодобово ☺ Дуже сподіваюся, що ніхто зі співробітників не скористається цією можливістю;)

57602fec80e1c624c21da9903831ecbe.jpg
Юлія Шилова, директор по маркетингу LeBoutique

Не вважаю себе якимось супер-успішним керівником. Швидше мене можна зарахувати до драйвових і орієнтованих на результат роботи всієї команди. Я трудоголік в тому сенсі, що обожнюю свою роботу, вранці «лечу» до офісу і не рахую години до кінця дня. Але я точно не намагаюся дотримуватися life-work balance і не вважаю правильним сидіти на роботі до ночі і без вихідних. У цьому сенсі я точно не трудоголік.

Взагалі-то, коли я почала працювати ще у 18 років, то була саме таким класичним трудоголіком. Могла працювати до 4 ранку, а потім бігти на пари на 8:30. Після університету довгий час працювала по 12-14 годин, частенько без обіду, вихідних і відпустки. А потім до мене дійшло, що я не здатна ні поговорити, ні подумати ні про що, окрім роботи. А що може придумати маркетолог, який не дивиться «по сторонам» і не помічає, чим живуть люди?

З тих пір моя філософія така: потрібно бути максимально ефективною і використовувати робочий час для роботи і особистий час - для себе. Якщо людина постійно засиджується допізна і на вихідних, то або у неї занадто багато роботи і потрібно переглядати завантаження, або вона просто неефективно використовує робочий час. Це не означає, що я завжди йду у 18:00. Бувають періоди, коли дійсно робота займає 10-12 годин або не встигаєш поїсти. Але я точно проти, щоб жити у такому режимі постійно. І співробітників своїх я взагалі-то виганяю ☺, якщо затримуються більше ніж на півгодини-годину без поважної причини. Хоча у нас в офісі є комфортна лаунж-зона, зона з настільним футболом і ТБ.

Кращий спосіб по відновленню сил для мене - це зміна занять. Якщо було багато зустрічей, піду почитаю книгу або пограю на скрипці. Якщо займалася аналітичною роботою, то, швидше за все, піду гуляти, на лекцію в Культурний проект або займуся тай-бо.

Був час, коли я 2 роки працювала без відпустки. Мій максимальний робочий день складав близько 20 годин, а «відпускний рекорд» - 12 днів ☺. Оптимально - відпустка 7-10 днів раз на півроку і короткі get-away на вихідні раз в 1.5-2 місяці.

6116b3a4b3c4b5c4f9a67c97c70b27c0.jpg
Євген Шевченко, керівник і засновник інтернет-агентства UaMaster

Я - трудоголік. Як правило, робота забирає 8 і більше годин за добу. Але шукаю варіанти, як це змінити. Як керівник не заохочую ненормований робочий день співробітників. Але епізодично можливі ситуації, коли потрібно залишитися після робочого дня і закрити палаюче питання, таке може бути. Але якщо співробітник весь тиждень засиджується допізна в офісі, є питання або до його кваліфікації, або до того, як розподіляє навантаження його керівник. Вважаю, що першочергово - це якість роботи і результат, а не кількість годин, проведених в офісі.

Мій лайфхак по бадьорості простий і життєвий: вдома є дитина, яка завжди зробить папу активним :) Ще допомагає зміна занять.

Особистий рекорд із максимального робочого дня - це напевно 16 годин за добу. Але відпочивати треба. Якщо говорити про відпустку як відрив від роботи хоча б на тиждень, то максимальний час без відпустки - це два роки. Але за цей час кілька разів їздив кудись на відпочинок на 3-5 днів. Зазвичай я беру 1-2 тижні декільа разів у за рік. Або кілька коротких поїздок протягом року на 3-5 днів. Раніше часто поєднував робочі відрядження з відпочинком, додаючи 1-2 дні на огляд визначних пам'яток та інших розваг.

e79cdd5f2256a149f9a5c387542a0246.jpg
Олександр Колб, генеральний директор компанії Promodo

Трудоголізм - справа, яка заохочується в компанії, однак повинен бути і відпочинок, і місце для себе. Для мене головний критерій - результат, навіть якщо він робиться за 2-3 години робочого часу за добу. У власника бізнесу завжди робочий день, так як я не поділяю роботу і життя - це загальний потік. Якщо говорити про проведений час в офісі, то зазвичай не більше 8-ми годин. Приїжджаю до 11.

Щоб бути активним після напруженого дня порада одна: Втомився - Відпочинь. Кожен знаходить у відпочинку щось своє. Хтось їздить на риболовлю, хтось бігає, хтось читає книги. У мене сім'я, спілкування з друзями, син.

Мінімум раз на 3 місяці я ходжу у відпустку. Зимовий відпочинок затяжний - до 1-го місяця. Для мене відпочинок - це, у тому числі, інвестиції в енергію, настрій, ефективність подальшої роботи.

Для заохочення співробітників, які працюють ненормований робочий день, у нас розроблена система стимулювання і додатково кожен керівник самостійно має право подякувати співробітника за окремі заслуги. Я рідко приймаю такі рішення самостійно.

А ще у нас в офісі є Sony PlayStation, але це історія про те, як більше залишитися в офісі, а не попрацювати ☺


bb183b15e9439c131e2449b7b2733ce4.jpg
Безкоштовно. Необмежено. Онлайн.
Бітрікс24 - це місце, де кожен може спілкуватися, спільно працювати над завданнями і проектами, управляти клієнтами і робити набагато більше.
створити безкоштовно
Вам також може сподобатись
Організація віддаленого офісу
Оновлена ​​CRM Бітрікс24 - новий дизайн, форми, звіти, дні народження.
Бітрікс24.Сінгапур! Частина 1: Абсолютно нова CRM
Ситематизація бізнесу. Покроковий план дій